Kretingos ligoninės gydytojas Arnoldas Antanas Rudokas pacientus konsultuoja ir operuoja čiurnos ir pėdos traumų ir patologijų atvejais.
Kretingos ligoninės Bendrosios chirurgijos traumatologijos skyriaus gydytojų komandą prieš 3 mėnesius papildęs gydytojas ortopedas traumatologas Arnoldas Antanas Rudokas specializuojasi čiurnų ir pėdų chirurgijoje. Jis pacientus po traumų, sužalojimų, kitų negalavimų klausimais konsultuoja Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje, rimto gydymo reikalaujančios problemos sprendžiamos chirurginiu būdu.
Norint patekti konsultacijai pas gydytoją ortopedą traumatologą A. A. Rudoką, reikia turėti šeimos gydytojo siuntimą.
„Jau per pirminę konsultaciją galima diagnozuoti, reikės pacientui chirurginio gydymo ar ne. Visiems patarčiau vieną dalyką – jaučiant čiurnos, pėdos skausmus, diskomfortą einant, nereikia to kentėti – geriausias būdas išspręsti problemą yra kreiptis pagalbos į mus, chirurgus traumatologus“, – patarė beveik 20 metų darbo patirties turintis gydytojas, be tiesioginio darbo, daug dėmesio skiriantis ir profesiniam tobulėjimui. Jo stažuočių geografija – Jungtinės Amerikos Valstijos, Nyderlandai, Prancūzija, Vokietija, Airija, Didžioji Britanija. „Stažuotės neabejotinai suteikia naujausių žinių, tai – būdas pabendrauti su viso pasaulio pėdos chirurgais ir pasisemti patirties iš jų“, – teigė A. A. Rudokas, aktyviai dalyvaujantis ir Lietuvos čiurnos ir pėdos, Europos čiurnos ir pėdos, Artroskopijos ir sporto medicinos, Sąnarių endoprotezuotojų draugijų veikloje.
Kokių susirgimų atvejais reikėtų kreiptis į gydytoją ortopedą traumatologą?
Anot paties gydytojo A. A. Rudoko, jis konsultuoja ir gydo „kabančios“ pėdos deformacijos, plokščiapadystės, pėdos ir čiurnos sąnarių artrozės, kulno „pentinų“, Achilo sausgyslės patologijų, pėdos nervų pažeidimų atvejais, atlieka iškrypusio nykščio, plaktukinių pirštų korekcijas, artroskopiniu būdu gydo užkulnio išaugų deformacijas, atlieka injekcijas į sąnarius.
Gydytojo pastebėjimu, jo pacientų amžius – nuo 20 iki 70–80 metų, tačiau pacientams, sulaukusiems per 80 metų operacinio gydymo A. A. Rudokas sakė neberekomenduojantis – jo, kaip mediko, praktikoje, būna atvejų, kada žmonės, ilgus metus kentėdami skausmus ir diskomfortą, vis dėlto „susilaukia“ laiko, kai tam tikri gydymo metodai nerekomenduotini.
Be abejo, pacientai, patyrę čiurnų ar pėdų operaciją, kuo greičiau nori grįžti į visavertį gyvenimą. „Tai priklauso nuo operacijos sudėtingumo, tačiau medicinos pažanga suteikia galimybę atlikti ir tokias operacijas, po kurių žmogus vaikščioti gali ja tą pačią dieną“, – teigė A. A. Rudokas.
Atnaujinta:
2025-03-10 14:20:36
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.