Skubi pagalba: Tel.: +370 445 79040 Mobilus.: +370 61871936  Mūsų adresas: Žemaitės al. 1, Kretinga 

Fizinės medicinos ir reabilitacijos tarnyba

Fizinės medicinos ir reabilitacijos tarnyba veikia Kretingos ligoninės Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje. Reabilitacijos specialistai dirba komandinio darbo principu, nuolat tobulėja ir diegia į praktiką naujoves.

Pacientus priima ir konsultuoja gydytojai reabilitologai.

Kiti tarnybos specialistai: kineziterapeutai, fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojai, masažuotojai, ergoterapeutai.

Tarnyboje teikiamos paslaugos:

      • Kineziterapija – gydymas judesiu yra pagrindinė reabilitacijos grandis. Judesys yra natūralus veiksnys, gerinantis judamojo aparato, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų būklę, atstatantis pažeistų organų funkcijas, koreguojantis ligos eigą.
      • Ergoterapija – tai paciento funkcinių galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla. Dažniausiai ergoterapija yra skiriama po galvos smegenų kraujotakos sutrikimų, nugaros smegenų pažeidimų, galvos smegenų ar galūnių traumų ir kitų ligų atvejais. Ambulatoriškai besilankantiems pacientams dažniausiai tenka atstatyti sutrikusią rankų funkciją po traumų, po operacijų.
      • Fizioterapija (gr. physis – gamta, therapeia – gydymas) – tai gydymas natūraliais bei dirbtiniais fiziniais veiksniais. Gydant fiziniais veiksniais, gerinama audinių mityba ir kraujotaka, slopinamas uždegimas, gerinamas raumenų tonusas, silpninami spazmai, o svarbiausia – malšinamas skausmas. Šis metodas – svarbi medicininės reabilitacijos sudėtinė dalis, kuri sustiprina gydymo efektą, padeda išvengti komplikacijų, greičiau atstato darbingumą, pagerina gyvenimo kokybę.
      • Masažas – gydomasis kūno dirginimas rankomis ar įrankiu, prietaisu. Masažas didina audinių paslankumą, koreguoja raumenų tonusą, gerina raumenų kraujo apytaką, didina sausgyslių elastingumą.
      • Raumenų elektrostimuliacija (ES) – tai elektros srovės naudojimas audinių ir organų funkcijai atstatyti bei aktyvinti. Taikant ES, stimuliuojamas raumuo ar jų grupės periodiškai susitraukia ir atsipalaiduoja, todėl gerėja raumens kraujotaka.
      • Darsonvalizacija – tai organizmo veikimas kintama sinusoidine aukšto dažnio, aukštos įtampos srove. Nuskausmina, mažina kraujagyslių tonusą, stimuliuoja opų gijimą.
      • Ultragarsas – tai gydymas aukšto dažnio mechaniniais virpesiais. Šis metodas naudojamas gydant uždegimines ir degeneracines sąnarių ligas, traumų bei judamojo aparato pažeidimo pasekmes, kvėpavimo organų, virškinamojo trakto susirgimus.
      • Mikrobangų terapija – tai gydymas superaukšto dažnio magnetiniu lauku. Skiriama esant judamojo-atramos aparato ligoms gydyti (kelių, klubų, čiurnų ir kt. sąnarių artrozei, kontraktūroms, reumatoidiniam artritui), ausų, nosies, gerklės ligoms (sinusitas, ausų uždegimas, lėtinė neinfekcinė sloga ir kt.), nervų sistemos ligoms (radikulopatija ir kt.). Gydymo poveikis: mažina uždegimą (gerėja mikrocirkuliacija, medžiagų apykaita), mažina alergiją (veikia limfinį audinį, slopina autoantikūnų sintezę, didina gliukokortikoidų aktyvumą), slopina kraujagyslių spazmus (gerėja kraujotaka), gerina audinių atsinaujinimą (stimuliuoja kolageno susidarymą, randėjimą), ramina, nuskausmina, skatina gijimą, mažina raumenų spazmus, lengvina judesius sąnariuose.
      • Magneto terapija – tai organizmo veikimas žemo dažnio kintamu arba nuolatiniu magnetiniu lauku. Ši procedūra ramina, nuskausmina, mažina edemą, arterinį kraujo spaudimą, slopina uždegimą. Po gydymo kurso efektas išlieka apie 1 mėnesį. Dažnai ši procedūra taikoma traumatologijoje – po kaulų lūžių, raiščių patempimo, sumušimo.
      • Magnetolazerio terapija – tai neinvazinė, be medikamentų atliekama skausmo gydymo procedūra, kurios metu naudojamas gydomasis lazeris. Lazerinis gydymo prietaisas vienu metu lokaliai veikia skausmo židinį infraraudonaisiais lazerio spinduliais ir stipriu pastoviu magnetiniu lauku, todėl juo atliekamos terapijos procedūros pasižymi ypatingu gydymo veiksmingumu.
      • Lazerio terapija sėkmingai taikoma skausmo, uždegimo, patinimo ir paviršinių pakitimų gydymui, gerina kraujotaką, limfotaką. Tai patikimas, saugus ir veiksminga būdas. Skirtingi bangų ilgiai ir jų dažniai, veikdami kartu, sukuria ypatingo efektyvumo poveikį, ne tik palengvindami simptomus, bet ir užtikrindami sėkmingą audinių gijimo procesą.
      • Elektroterapija – tai gydymas ir procedūros pastovia ar kintama įvairiai moduliuota elektros srove. Elektroterapija taikoma malšinant ūminį skausmą (TENS) ar atliekant funkcines nervų-raumenų stimuliacijos procedūras (FES).
      • TENS esmė – per odą specialių lipnių elektrodų pagalba švelniu elektriniu impulsu stimuliuojamos nervinės skaidulos, kurios greičiau pasiekusios nugaros smegenis užblokuoja skausmą pernešančias nervines skaidulas – šitaip malšinamas skausmas.
      • FES esmė – per odą impulsu stimuliuojant motorines nervines skaidulas, sukeliamas atitinkamo raumens susitraukimas. Stimuliuojant nervo-raumens jungtį, skatinamas paties pažeisto nervo gijimas, aktyvinami medžiagų apykaitos procesai raumenyse, suintensyvėja kraujotaka ir pagerėja audinių mityba.
      • Šviesos terapija – tai gydomoji procedūra, kurios metu stimuliuojamas kūno gijimas, audinių regeneracija, gerinama kraujo mikrocirkuliacija. Tai nemedikamentinis ir visiškai saugus gydymo būdas, leidžiantis visam laikui atsisveikinti su negalavimais.
      • Inhaliacijos –  gydymas garais, prisotintais gydomųjų medžiagų. Šie garai patenka į kvėpavimo takus ir padeda efektyviai kovoti su peršalimu ar sudėtingesnėmis ligomis, pavyzdžiui, laringitu, bronchitu ar kt. Garai pašalina drėgmę ir gleives iš kvėpavimo takų, todėl lengvina kvėpavimą bei atsikosėjimą.

Pacientui pageidaujant, po paskirto gydymo galima įsigyti ir papildomas reabilitacijos procedūras sveikatos būklei gerinti.

Gydomosios procedūros VšĮ Kretingos ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos tarnyboje yra prieinamos visiems gyventojams ir be gydytojo siuntimo, kurios apmokamos pagal nustatytą ir Ligoninės vyriausiojo gydytojo įsakymais patvirtintą kainyną.

Išankstinė registracija Ambulatorinio konsultacinio skyriaus registratūroje arba tel. 8 445 79046.

Atnaujinta: 2024-08-23, 13:07:33